چه طور  برای ACM مسابقات آماده شویم و منابع ای سی ام چیست ؟

قبل از نوشتن راه های آماده شدن برای ای سی ام  به این نکته  که کلید اصلی موفقیت در ای سی ام است توجه کنید : ای سی ام (ACM) یک مسابقه گروهی است و هدف اصلی برگزار کنندگان آن انجام کار گروهی است ، پس هر کاری که می خواهید کنید باید گروهی صورت بگیرد و راز موفقیت یک گروه قوی بودن افراد یک گروه نیست بلکه یک دست بودن افراد تیم است پس پیش از هر کاری یک تیم خوب درست کنید .

بهترین روش برای آمادگی در مسابقات ای سی ام عضویت در سایت هایی هست که در مورد این کار اند و تعداد زیادی سوال  اس سی ام در آن است مانند :

1)         http://sharecode.ir دارنده این سایت یک ایرانی است

2)       http://projecteuler.net

3)        http://codeforces.com سایت خیلی مطرحی در این زمینه است

عجله نکنید به خوبی اتعداد زیادی از ین سایت ها را بگردید و آنچه را که مناسب سلیقه تیمتان است پیدا کنید چون هر کدام از این سایت ها روشی خاص خود را دارند.

و البته کتاب هایی زیادی هم در این مورد هستند که معروف ترینشان کتاب programming challenges است که یک جورایی کتاب رسمی مسابقات است که معرفی آن را در لینکی که به آن داده ام آمده است .

تیم های موفق در این مسابقات تیم هایی هستند که معمولا از سال اول آغاز دانشگاه استارت شروع کار را می زنند  پس تیمتان را از همین روزها درست کنید و به حل سوال ها به صورت گروهی بپردازید.

کار تیمیتون رو از همین امروز شروع کنید اگر می خواهید لذت ببرید از دوران دانشگاهیتون .


برگرفته از وبسایت : open-mind.ir